Общественный Центр Содействия Реформе Уголовного Правосудия

Центр содействия реформе уголовного правосудия

 

На главную

 

О Центре :: Новости :: Проекты :: Пишите! :: Вопрос - Ответ

Карта сайта :: На главную

 
 

>>> Библиотека ||| "Как выжить в советской тюрьме"

 
 

3.2. Молитвы начинательные

Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, молитв ради Пречистыя Твоея Матере, преподобных и Богоносных отец наших и всех святых, помилуй нас. Аминь.

Слава Тебе, Боже наш, слава Тебе.

Царю Небесный, Утешителю, Душе истины, Иже везде сый и вся исполняяй (везде находящийся и все наполняющий), Сокровище благих и жизни Подателю, прииди и вселися в ны, и очисти ны (поселись в нас и освободи нас) от всякия скверны, и спаси, Блаже (Благой), души наша.

Святый Боже, Святый Крепкий, Святый Безсмертный, помилуй нас (трижды).

Слава Отцу и Сыну, и Святому Духу и ныне, и присно и во веки веков. Аминь.

Пресвятая Троице, помилуй нас; Господи, очисти грехи наша; Владыко, прости беззакония наша; Святый, посети и исцели немощи наша имене Твоего ради.

Господи, помилуй (трижды).

Слава Отцу и Сыну и Святому Духу и ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.

Отче наш, Иже еси на небесех! Да святится имя Твое, да приидет Царствие Твое, да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли (как на небе, так и на земле). Хлеб наш насущный даждь (дай) нам днесь; и остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должником (и прости нам грехи наши, как и мы прощаем согрешившим против нас) нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго.
Яко Твое есть Царство, и Сила и Слава Отца и Сына, и Святого Духа ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Спаси, Господи, люди Твоя и благослови достояние Твое, победы православным христианам на сопротивная даруя, и Твое сохраняя Крестом Твоим жительство.

Богородице Дево, радуйся, Благодатная Марие, Господь с Тобою; благословенна Ты в женах и благословен плод чрева Твоего, яко Спаса родила еси душ наших. Аминь.

Великий подвижник земли русской - преподобный Серафим Саровский обращавшимся к нему больным, малограмотным, детям и тем, кто обременен работами, велел читать утром и вечером вместо положенного по уставу полного молитвенного правила:

Отче наш (три раза);

Богородице Дево, радуйся (три раза);

Символ Веры (один раз).

Этот подбор, удобный для всех начинающих, носит наименование "Правило Серафима Саровского". Его легко запомнить наизусть. Знание же символа веры обеспечивает христианину правильное представление о собственном вероисповедании и ограждает от бездумного усвоения элементов всякого рода еретических учений.

Copyright © Центр содействия реформе уголовного правосудия. All rights reserved.
Использование материалов сайта без согласования с нами запрещено.
Комментарии и предложения по оформлению и содержанию сайта: sodeistvie08@gmail.com

  Rambler's Top100      

  Яндекс цитирования